Technické vybavenie

Vybavenie našej ambulancie nám vypomáha pri každodennej diagnostike pacienta, pomaličky sa nám rozrastá počet prístrojov, aby sme Vám mohli zabezpečiť, čo najpohodlnejšie vyšetrenie pod jednou strechou, v čo najkratšom čase. Máme vlastné moderne vybavené laboratórium, vyšetrenia dokážeme spracovať do cca 30 min., v závislosti od počtu a zložitosti daného vyšetrenia. V budúcnosti plánujeme rozšírenie o plnohodnotné RTG pracovisko.

Miskroskop je naša neoddeliteľná súčasť každodennej diagnostiky pri vyšetrovaní uší, vyšetrovaní kože, parazitológických vyšetreniach kože, pri vyšetrovaní stolice, rôznych hrčkách, vyšetrovaní močového sedimentu a pod. Mnohonásobné zväčšenie nám pomáha vizualizovať to, čo voľným okom nevidíme a presnejšie stanoviť diagnózu, prípadne zhodnotiť nutnosť podania antibiotickej terapie.

Inhalačná anestézia umožňuje nám ovládanie hĺbky anestézie, inhalačné anestetiká sú šetrnejšie na pečeň aj obličky oproti injekčným. Vďaka tomuto spôsobu anestézie vieme zvieratko rýchlo prebudiť, vyblokovať anestetiká a je takmer okamžite hore po zákroku, domov odchádza plne prebraté a bez hrozby komplikácii s prebúdzaním.

Kyslíkový koncentrátor, tento prístroj nám vyrába kyslík bez nutnosti výmeny kyslíkových fliaš, bez strachu, že sa nám kyslík minie. Kedykoľvek budeme potrebovať máme kyslík, ktorý vždy pripájame k inhalačnému prístroju počas operácií. Vieme ho však využiť aj samostatne na kyslíkovú terapiu pre pacientov s dýchacími problémami.

Sterilizátor vďaka nemu sú naše chirurgické nástroje vždy sterilné a pripravené na chirurgický zákrok.

Ultrazvuková čistička nástrojov nám pomáha vyčistiť dokonale chirurgické nástroje a následne po vysušení sú pripravené na sterilizáciu.

Hematologický analyzátor nám vyšetrí krvný obraz zvieratka už do pár minút. Pomáha nám pri diagnostike anémie, krvácania, zápalu a mnoho iného.

Biochemický analyzátor ziťuje informácie o vnútornom prostredí organizmu, napr. či správne fungujú obličky, pečeň, dokáže vyšetriť aj parametre na štítnu žľazu, CRP – zápalový marker, SDMA – na skoré odhalenie ochorenia obličiek, progesterón a mnoho ďalšieho.

Analyzátor zrážacích faktorov dokáže nám pomôcť predísť komplikáciam pri zložitejších operačných zákrokoch, prípadne určiť dôvod krvácania zvieratka, či už je to ochorenie zrážacích faktorov alebo otrava.

Otoskop vďaka tomuto prístroju vieme pozrieť zvieratkám do uší a zhodnotiť ako vyzerá zvukovod vo vnútri, či je zapálený, sú tam parazity alebo sa niečo deje s bubienkom. Bonusom je možnosť posúdenie prerastania zúbkov u hlodavcov.

Ultrazvukový prístroj – USG vyšetrujeme ním štruktúru vnútorných orgánov, pomáha nám v rozhodovaní ako pristupovať k pacientovi, či potrebuje chirurgický zákrok alebo iné ošetrenie. Je to jedna z dôležitých zobrazovacích metód.

Zubný ultrazvuk s mikromotorom nám pomáha očistiť zúbky od zubného kameňa, aby boli opäť pekné, čisté a vyleštené. Zanedbaná ústna dutina je častou príčinou rôznych ochorení psíkov a mačičiek. Zápal sa často šíri do celého organizmu a spôsobuje ďalšie komplikácie.

Centrifúga nám pomáha oddeliť tekutú zložku od pevnej, či už sa jedná o moč, krv alebo stolicu. Vďaka nej vieme lepšie zachytiť bunky a neskôr ich pozerať pod mikroskopom, vyšetrovať krv, v prípade potreby uskladniť vzorku a odoslať na špecializované vyšetrenie.